Najnowsze artykuły

Zapobiegajmy kontuzjom stawów

Intensywny trening na siłowni to wielkie wyzwanie dla naszego organizmu. Aby nie doprowadzić do przetrenowania i nie ulec kontuzjom, warto zaopatrzyć się w produkty, które dostarczą nam składników ochraniających stawy.
Stawy pod kontrolą
Szczególnie narażone na kontuzje są stawy łokciowe oraz kolanowe. Jeśli planujemy intensywne ćwiczenia, powinniśmy zażywać preparaty bogate w glukozaminę. Niejednokrotnie substancja ta występuje w parze z chondroityną, wpływając na prawidłowy stan chrząstki stawowej. Zażywanie tego typu preparatów pozwoli na ochronę stawów, podniesienie ich wytrzymałości i przyspieszoną regenerację. Warto pamiętać o systematycznym stosowaniu tego typu suplementów, gdyż ból stawów nie zniknie po jednorazowym zażyciu suplementu z glukozaminą.
Dodatkowe składniki suplementów
Poza podstawowymi substancjami sprzyjającymi regeneracji i ochronie stawów poleca się szukanie suplementów, które w swoim składzie posiadają witaminę C oraz B Te elementy wspomagają produkcję kolagenu, zmniejszając ryzyko pojawienia się kontuzji stawów.